Zsinórkötések


Egyszerő oldalfület köthetünk ezen módon, ha jól kötöttük meg gyakorlatilag a kötésnél ritkán szakad a zsinór. Kötési módja a következő: először egy hurkot csináljunk, kb 6-8 menettel, majd középen a hurkot húzzuk szét, és a hurok nem menetes végét dugjuk át a kis fülön. Jól húzzuk meg a zsinót mindkét végét.


Két oldalhurkot így köthetük össze legegyszerűbben, az egyik fület átbújtatjuk a másikon, és a szabadon lévő szálat a fülön áthúzzuk. Tulajdonképpen egy nagyon biztonságos csomót kapunk.

Oldalelőkés fenekező szerelék, az oldalelőkék az előbb bemutatott módon vannak felrögzítve a főzsinórra.


Műlegyezők által előszeretettel alkalmazott horog felkötési módszer, előnye hogy a horog sűrűn cserélhető. Kötése egyszerű, először egy hurkot kell csinálni a zsinórra, majd ezt átbújtatjuk a horog fülén, és átfordítjuk a horgon.


Két zsinórt így lehet összekötni, vékony zsinóroknál ez a csomó gyakran megcsúszik ezért csak inkább 0,20 mm-es feletti méretnél alkalmazható biztonságosan.


Ezt a kötést sok horgász jegyezze meg, mert ennél a kötésnél ritkán szakad el az összecsomózott zsinór, abszolút biztonságos, vékony zsinórnál sem csúszik meg.


Így is össze lehet kötni két zsinórt, főleg, ha az egyik sokkal vékonyabb. Általában műlegyezők használják.


Egyenlő vastagságú, vagy csak kicsit eltérő vastagságú zsinóroknál alkalmazhatjuk, a csomónál való zsinórszakadásra kicsi az esély, az egyik legtökéletesebb zsinórösszekötő csomó.


Oldalelőke horoggal.


Főleg tengeri horgászatnál alkalmazott oldalelőke, acéldrótból készül, előnye, hogy az előke nem tekeredik fel a főzsinórra, és hogy cserélhető. A háromszög alakú kiképzésnél kell a főzsinórra felfűzni.


Ugyanaz mint az előzőnél, csak műanyag cső a távtartó.